2-3, 2-3 w Play off w Świdnicy

2018-04-24

Niestety nasze zawodniczki uległy 2-3 i 2-3 w Świdnicy w pierwszych spotkaniach.

22 i 23 kwietna zawodniczki Silesii Volley MSK Mysłowice rozegrały swoje mecze w ramach drugiej rundy play off. Przeciwnikiem Mysłowiczanek był zespół Polonii Świdnica, który po rundzie zasadniczej zajął pierwsze miejsce w grupie 3
II ligi kobiet.

W pierwszym spotkaniu to Silesia prowadziła w meczu 2:1 i była bliżej zwycięstwa, jednak gospodynie doprowadziły do piątego seta. Tie breaku więcej opanowania zachowały gospodynie, zwyciężając 15:13.

Polonia Świdnica : Silesia Volley MSK Mysłowice    3:2 ( 25:13, 22:25, 19:25, 25:19, 15:13 )

Natomiast drugiego dnia to Silesia dobrze rozpoczęła mecz, wygrywając pewnie w premierowej partii 25:18. Porażka w pierwszym secie bardzo mobilizująco podziała na gospodynie, które to w dwóch kolejnych partiach schodziły zwycięskie z parkietu, tym samym obejmując prowadzenie w meczu 2:1. Od połowy czwartego seta Silesii udało się przełamać dobrą grę gospodyń i to przyjezdne zwyciężyły 25:22 doprowadzając do piątej partii. Wysokie prowadzenie Świdnicy utrzymywało się do 9 tego punktu. Od tego momentu to Mysłowiczanki były na fali wznoszącej i z punktu na punkt dystans do gospodyń się zmniejszał. Ostatecznie to Świdnica okazała się lepsza zwyciężając 15:13.

Polonia Świdnica : Silesia Volley MSK Mysłowice   3:2 ( 18:25, 25:14, 25:16, 22:25, 15:13 )

Silesia Volley MSK Mysłowice : A. Wardęga, K. Toborek, W. Lach, M. Pietrek , M. Konowoł , J. Kubica , W. Zawadzka  oraz K. Lewandowska A. Hankus, W. Świerkosz