2:3 z liderem na rozpoczęcie Nowego Roku 2018 SV!

2018-01-07

Pięć setów z liderem.

6 stycznia  o godzinie 16.00 zawodniczki Silesii Volley MSK Mysłowice rozegrały swój pierwszy mecz w nowym 2018 roku. Po drugiej stronie siatki na Mysłowiczanki czekał lider grupy trzeciej, MKS Polonia Świdnica. Przed tym spotkaniem Silesia zajmowała piąte miejsce w ligowej tabeli.

Pierwszy set to wyrównana gra punkt za punkt, długie akcje obfitowały w mocne ataki i efektowną grę w obronie. Rozstrzygnięcie zapadło pod koniec seta, a zespołem, który cieszył się ze zwycięstwa była Świdnica. Kilka minut przerwy między setami, korzystnie podziałało na gospodynie, które to bardzo dobrze rozpoczęły drugiego seta. Trudny serwis oraz szybka gra do skrzydeł pozwoliły odskoczyć gościom na kilka punktów przewagi. Dobrą grę Silesia kontynuowała do końca drugiej partii, wygrywając 25:15. Trzecia odsłona seta to wyrównana gra. Gdzieś od połowy seta gospodynie wywalczyły sobie kilku punktową przewagę. Gdy się wydawało, że przy rezultacie 23:20, sprawa zwycięstwa jest już przesądzona, losy seta odwróciły się w drugą stronę. Ze zwycięstwa  w partii numer trzy cieszyła się Świdnica, wygrywając 25:23. Set numer cztery lepiej rozpoczęła drużyna gości, która to osiągnęła kilka punktów przewagi. W połowie seta gra się wyrównała gospodynie stopniowo zmniejszały dystans do gości. Rozstrzygnięcie zapadło w końcówce seta, tym razem to Silesia cieszyła się ze zwycięstwa 25:23. Piąta partia to prowadzenie Świdnicy do zmiany stron. Po krótkiej przerwie Mysłowiczankom udało się przełamać przeciwnika i wyjść na prowadzenie 12:10. Skuteczniejszy w ostatnich akcjach był zespół ze Świdnicy, wygrywając 15:13.

Silesia Volley MSK Mysłowice   2:3  ( 21:25, 25:15, 23:25, 25:23, 13:15 ).

Silesia Volley MSK Mysłowice : Wierzbińska K. Wardęga A. Pietrek M. Lach W. Toborek K. Konowoł M. Zawadzka W. oraz Kubica J. Świerkosz W. Lewandowska K.

Silesia Volley informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij