3.03. – 3:0 dla Silesii Volley

2018-03-06

3 marca zawodniczki Silesii Volley MSK Mysłowice rozegrały kolejny mecz w ramach rywalizacji w II lidze kobiet. Tym razem zespół Silesii udał się na mecz do Tychów. W pierwszej rundzie w meczu między tymi zespołami górą były Tyszanki wygrywając 3:2 (16:14). Od pierwszego gwizdka Mysłowiczanki bardzo nerwowo poczynały sobie na boisku, słabe przyjęcie zagrywki powodowało, że większość ataków była grana na wysokiej piłce, co obniżało skuteczność w ataku. Z upływem trwania meczu zespół Silesii poprawiał swoją grę i to końcowa faza seta należała do przyjezdnych. Skuteczna gra ze skrzydeł a także trudny serwis przyczyniły się do zwycięstwa 25:23. Druga partia to gra punkt za punkt z niewielką przewagą raz jednego, raz drugiego zespołu. Znaczna poprawa przyjęcia po stronie Mysłowic pozwoliła na uruchomienie gry przez środek co odciążyło skrzydła w ataku. W okolicach 20 tego punktu to Silesia osiągnęła przewagę kilku punktową, której to nie oddała do samego końca seta, wygrywając 25:22. Trzeci set to już gra pod kontrolą Silesii, kilka punktów przewagi od początku seta utrzymało się do samego końca. Dobra i skuteczna gra w ataku a, także trudny serwis dostarczały punkty Silesii. Partia trzecia zakończyła się zwycięstwem 25:20 i zwycięstwem w całym meczu 3:0 dla Silesii Volley Mysłowic.

Silesia Volley MSK Mysłowice : TKS Ekobet Tychy  3:0 (25:23,25:22,25:20)

Silesia Volley MSK Mysłowice : Wardęga A. Kubica J. Lach W. Pietrek M. Konowoł M. Toborek K. Zawadzka W. oraz Lewandowska K.