3 punkty w Jaworze dla SV Mysłowice

2018-01-23

20 stycznia zespół Silesii Volley MSK Mysłowice udał się na mecz wyjazdowy do Jawora. W pierwszym spotkaniu w Mysłowicach, niewiele zabrakło gospodyniom do wygrania meczu, ponieważ losy rozstrzygnęły się w piątej partii, w której to górą była Olimpia Jawor. Mecz rozpoczął się punktualnie o 17 tej przy pełnych trybunał kibiców, którzy to bardzo głośno zagrzewali do gry Olimpię. W pierwszych akcjach górą była Silesia i to ona wypracowała sobie przewagę. Z upływem czasu gospodynie uporządkowały grę, a mecz stał się wyrównany. Dobrze rozgrywane akcje po przyjęciu oraz skuteczna gra na siatce doprowadziły Mysłowiczanki do zwycięstwa w premierowej partii 25:22. Drugi set to szybka gra po jednej jak i po drugiej stronie siatki. Efektowne obrony oraz mocne ataki jeszcze bardziej podniosły poziom meczu. W końcowej części seta to Silesia miała kilka oczek zapasu, ale sporna decyzja sędziego, odwróciła losy i to gospodynie cieszyły się ze zwycięstwa 25:23. Sytuacja z końcówki drugiego seta podziała jeszcze bardziej mobilizująco na zespół przyjezdnych. Jeszcze większa determinacja oraz chęć wygrania każdej akcji napędzały Silesię, która to pewnym krokiem zmierzała po zwycięstwo w trzecim secie. Po kilkunastu minutach gry Mysłowice objęły prowadzenie w meczu 2:1, wygrywając 25:19. Czwarta partia to kontynuacja skutecznej gry w ataku. Ponadto trudny serwis ograniczył ataki po stronie gospodyń. Czwarty set zakończył się 25: 20 dla Silesii, która całe spotkanie wygrała 3:1, dopisując do ligowej tabeli cenne 3 punkty.

Silesia Volley MSK Mysłowice : Olimpia Jawor     3:1 ( 25:22, 23:25,25:19,25:20 )

Silesia Volley MSK Mysłowice : Wierzbińska, Wardęga, Toborek (MVP), Lach, Pietrek, Konowoł, Zawadzka, Lewandowska, Kubica.