3 punkty z Łaziskami

2018-02-28

23 lutego o godzinie 19.00 w hali przy ulicy Bończyka został rozegrany kolejny mecz II ligi kobiet. Tym razem po drugiej stronie siatki stanął zespół Polonii Łaziska Górne. W pierwszej rundzie górą była Silesia Volley wygrywając bez straty seta. Lepiej mecz rozpoczął zespół Silesii, który już po kilku akcjach osiągnął przewagę. Z upływem czasu różnica między zespołami się zwiększała. Dobrze funkcjonująca zagrywka a także skuteczna gra w obronie i kontrataku dostarczały punkty gospodyniom . Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:7 dla Silesii. Druga partia swoim przebiegiem była identyczna jak pierwsza, bardzo szybko uzyskana przewaga przez Mysłowiczanki stopniowo była powiększana. Trudny serwis uniemożliwiał gościom grę na siatce, natomiast bardzo pomagał gospodyniom w rozgrywaniu kontrataków. Po niespełna 20 minutach set numer dwa zakończył się rezultatem 25:10 dla Silesii Volley. Trzecia odsłona meczu nabrała większego zabarwienia emocjonalnego. Znacząca poprawa w grze Polonii sprawiła, że gra się wyrównała. Błędy własne oraz mniej skuteczna gra na siatce i w przyjęciu napędzały przyjezdne do gry. Jak się później okazało, taka gra wystarczyła na zdobycie kilkunastu punktów.  Set ten zakończył się wynikiem 25:18 dla Silesii Volley.

Silesia Volley MSK Mysłowice : Polonia Łaziska Górne  3:0  (25:7,25:10,25:18)

Silesia Volley MSK Mysłowice : Kubica J Wardęga A Toborek K Lach W Pietrek M Konowoł M Zawadzka W.