3:0 z PLKS Pszczyna na zakończenie 2017 roku !!!

2017-12-16

W ostatniej kolejce w 2017 roku zawodniczki Silesii Volley MSK Mysłowice udały się na mecz wyjazdowy do Pszczyny. Spotkanie zaplanowano na sobotę 16 grudnia na 18.00. Pierwsze akcje w meczu to przewaga Silesii Volley za sprawą bardzo trudnej zagrywki. Dobrze dysponowane w tym elemencie Mysłowiczanki odrzuciły gospodynie od siatki zmuszając je tym samym do gry na wyższej piłce. Od połowy seta gra się wyrównała.   W ostatniej odsłonie pierwszej partii to Silesia była skuteczniejsza, wygrywając 25:22. Druga partia to mocne uderzenie w polu serwisowym Pszczyny. Trudny serwis odrzucił Mysłowiczanki od siatki i pozwolił na zbudowanie przewagi  przez gospodynie. Przewaga ta utrzymywała się do połowy seta. Z upływem czasu zawodniczki Silesii Volley stopniowo zaczęły odrabiać punkty. Wynik się wyrównał w końcowej części seta, a o wszystkim zadecydowała gra na przewagi. Więcej spokoju oraz dobra gra w bloku zadecydowały o zwycięstwie w drugim secie Silesii 30:28. Trzeci set to dobra gra po stronie gości. Bardzo szybko wypracowana przewaga była utrzymana do końca seta. Skuteczna gra w ataku między innymi Kasi Lewandowskiej oraz trudny serwis Marceli Konowoł, przyczyniły się w dużym stopniu do zwycięstwa