XIV MEMORIAŁ im. STANISŁAWA PADLEWSKIEGO MŁODZICZEK I KADETEK

altW dniach 16-17.09 jak co roku odbył się już XIV Memoriał im. Stanisława Padlewskiego Młodziczek i Kadetek w piłce siatkowej. Memoriał Stanisława Padlewskiego wpisał się już w coroczną tradycję mysłowickiej siatkówki, który jest doskonałym sprawdzianem przed zbliżającym się już w przyszłym tygodniu sezonem 2016/17. Na halę widowiskowo – sportową zaproszono 20 zespołÃƒÂ³w z całego Śląska podzielonych na dwie kategorie wiekowe, do rywalizacji stawiło się 12 drużyn kadetek i 8 drużyn młodziczek.

ÂÂ

ÂÂ

Mysłowickie drużyny reprezentowały uczennice Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Wojciecha Korfantego będące zawodniczkami klubu Silesia Volley MSK Mysłowice.

ÂÂ

16.09 od godziny 14:00 na czterech boiskach odbyło się po 6 meczy grupowych, które zakończyły się późnym wieczorem. Pomiędzy meczami, o godzinie 17:00 nastąpiło uroczyste powitanie wszystkich uczestników, trenerów, gości, rodziców i kibiców oraz oficjalne otwarcie turnieju, którego dokonała Naczelnik Wydziału Edukacji – Pani Aleksandra Żołna witając zawodniczki i trenerów życząc udanej zabawy i rywalizacji. Wszystkie zawodniczki otrzymały z rąk Pani naczelniki pamiątkowe koszulki aby przypominały im o turnieju, pamięć o Stanisławie Padlewskim oraz zachęciły do udziału w kolejnym turnieju w przyszłym roku.

ÂÂ

Już od samego rana 17.09 odbyły się kolejne mecze w turnieju. Na każdym sektorze trwały zacięte walki o każdy punkt pomiędzy ponad 260 zawodniczkami. W sobotnie popołudnie na hali zagościł Przewodniczący Rady Miasta – Pan Grzegorz Łukaszek podziwiając młodzież prezentującą wysokie umiejętności siatkarskie i ducha sportowej rywalizacji. Po wielogodzinnych zmaganiach, które niejednokrotnie kończyły się dopiero w decydującym tie-breaku poznaliśmy wszystkie miejsca w Memoriale oraz najlepsze, wyróżniające się zawodniczki w każdym zespole, które zostały uhonorowane rzeczowymi nagrodami, i tak:

ÂÂ

MŁODZICZKI:

ÂÂ

I m-ce MKS MOS Płomień Sosnowiec, Jacunia Aleksandra

II m-ce MKS Dąbrowa Górnicza, Maziar Kinga

III m-ce UKS Olimpia Katowice, Duda Wiktoria

IV m-ce UKS Źródełko Katowice, Chołuj Wiktoria

V m-ce MOSM Tychy, Raczyńska Magdalena

VI m-ce SV I Mysłowice, Gaszczyk Agata

VII m-ce SV II Mysłowice, Będkowska Alicja

VIII m-ce UKS Sokół 43 Katowice, Mol Emilia

ÂÂ

KADETKI:

ÂÂ

I m-ce MKS Zorza Wodzisław Śląski, Brawańska Sonia

II m-ce UKS Sokół 43 Katowice, Lisowska Dagmara

III m-ce UKS Olimpia Katowice, Małecka Maria

IV m-ce MKS Dąbrowa Górnicza I, Motłoch Emilia

V m-ce MKS MOS Płomień Sosnowiec, Łuczenko Alicja

VI m-ce KS Częstochowianka, Szkop Wioletta

VII m-ce MKS Dąbrowa Górnicza II, Burnus Oliwia

VIII m-ce MOSM Tychy I, Ostrowska Julia

IX m-ce MOSM Tychy II, Stachoń Małgorzata

X m-ce SV Mysłowice, Tylkowska Natalia

XI m-ce MUKS Michałkowice, Balon Aneta

XII m-ce UKS Źródełko Katowice, Rusek Julia

ÂÂ

Zarówno w kategorii młodziczek i kadetek wyłoniono nagrodę MVP, czyli najlepszej zawodniczki całego turnieju, które odebrały puchar oraz nagrody, zostały nimi:

Kruż Aleksandra (MKS MOS Płomień Sosnowiec) – MVP młodziczek,

Babińska Agata (MKS Zorza Wodzisław Śląski) – MVP kadetek.

ÂÂ

Podczas zakończenia turnieju wszystkie zespoły zostały nagrodzone dyplomami a najlepsza trójka odebrała puchary. Miłą niespodzianką dla dwóch zawodniczek SV Mysłowice – Mych Beaty oraz MOSM Tychy – Szewczyk Oliwii było odśpiewanie przez wszystkich obecnych sympatyków siatkówki na hali głośnego „Sto lat”, którym przypadły na dzień sobotni swoje urodziny. Pamiątkowe zdjęcie na zakończenie i wielkie podziękowania dla trenerów, którzy przygotowali zawodniczki i poświęcili czas aby wspólnie uczcić pamięć tak ważnej dla mysłowickiej siatkówki osoby jaką był Stanisław Padlewski, który zaszczepił w wielu pokoleniach sport i sprawił że są jeszcze osoby, które poświęcając się pracy z dziećmi i młodzieżą próbują przejąć i przekazać jego wielką pasję do siatkówki i wychowanie poprzez sport.

PARTNERZY