Inauguracja sezonu II ligi Silesia Volley

2020-10-05

Foto: Krzysztof Banot

Nie typowo ze względu na sobotnie Mistrzostwa Polski w Ju jitsu – w piątek o godz. 19.00 zespół z najwyższej klasy rozgrywkowej w Mysłowicach – II ligi kobiet zainaugurował sezon 2020/2021 na swojej hali.

Przeciwniczki z Krzeszowic to młody walczący zespół którego obawialiśmy się – bo młodość to waleczność. I tak od początku spotkania było, zespół z Krzeszowic bez żadnego stresu walczył szczególnie w polu zagrywki i obrony. Wynik w pierwszym secie oscylował w okolicach remisu aż do końcowych momentów. Zespół z Krzeszowic po bardzo trudnych zagrywkach Wojtowicz wyszedł na prowadzenie 21:18. Po czasie dla zespołu Silesii doprowadziliśmy do wyrównania 23:23 ale to było za mało na rozpędzone Krzeszowianki.

 

W drugim secie minimalna przewaga od początku seta była po stronie gospodyń a dobre zmiany dały Wiktoria Latosiewicz w ataku i od stany 4:7 Magdalena Kaszuba. Jak na kapitana przystało uspokoiła poczynania zespołu szczególnie w grze obronnej i przyjęciu. Od połowy seta dominacja była po stronie gospodyń gdzie prym w ataku wiodła Kamila Toborek.

 

Trzeci set odbył się bez historii, choć należy zaznaczyć debiuty Julii Zonik, Dominiki Żyły, Sonii Stępień i Nikoli Miązek. Po raz kolejny kapitalną serię na zagrywce wykonała Ania Trusiewicz. Wygrana 25:11 oddaje różnicę klas pomiędzy zespołami. Set 4-ty i ostatni przez większość był wyrównany ze wskazaniem na gospodynie. Kiedy wydawało się że to tylko formalność ze stanu 18:22 zespół z Krzeszowic doprowadza do remisu 22:22.  Gospodynie dzięki skutecznej grze MVP meczu – Kamili Toborek zakończyły spotkanie 3:1 ( 23-25, 25-21, 25-11, 25-22 ).

 

MVP: Kamila Toborek

 

Silesia Volley Mysłowice: Śmietana, Toborek, Jędrysik, Trusiewicz, Gębal, Gajewska, Zawadzka – libero , Kaszuba, Zonik, Żyła, Miązek, Stępień, Latosiewicz

 

Komentarz: Cieszą 3 punkty mimo nietypowej piątkowo-wieczornej inauguracji. Dobrze że jest w zespole rywalizacja i na pozycjach kluczowych przyjęcie / atak mamy alternatywę w trudnych momentach. Na pewno pozostaje kilka elementów do poprawy, szczególnie na środku siatki i w obronie. Fajnie po wielu latach zobaczyć Mysłowice jako LIDERA tabeli II ligi.

 

Silesia Volley informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij