To już 6 tie-break na 10 spotkań. Niestety 2:3 z TKS Tychy

2017-11-27

25 listopada w hali MOSiR Mysłowice został rozegrany kolejny mecz w ramach rywalizacji 2 ligi kobiet.

Przeciwnikiem Silesii Volley był zespół TKS Ekobet Tychy. Przed tym spotkaniem obydwa zespoły miały tę samą liczbę punktów tabeli. Mecz rozpoczął się punktualnie o 15 tej. Pierwsza część seta to dobra gra gospodyń, które to wypracowały sobie kilku punktową przewagę. W końcówce seta gra się wyrównała i o zwycięstwie zadecydowała gra na przewagi. Premierową partię wygrywają Mysłowiczanki 29:27. Drugiego seta lepiej rozpoczęły gospodynie i to one osiągnęły przewagę. Do stanu 17 : 12 inicjatywa była po stronie Silesii. Od tego momentu Tyszanki poprawiły swoją grę i to one mogły cieszyć się ze zwycięstwa 25:22. Trzecia odsłona to kontynuacja dobrej gry gości, które to szybko wypracowały sobie przewagę, którą utrzymały do końca seta, wygrywając 25:14. Po tak wysoko wygranej partii, wszystkim wydawało się, że losy meczu są już przesądzone. Kilka wygranych dłuższych akcji przez Silesię pozwoliło powrócić do dobrej gry z pierwszego seta i to gospodynie miały powody do radości po wygranym czwartym secie, 25:21. Piąta odsłona meczu to początkowa przewaga gości, którą to Silesia z niwelowała w końcówce seta, mając piłkę meczową. Szczęście jednak odwróciło się do Tyszanek, które to wygrały decydującą partię 16:14.

Silesia Volley Mysłowice – TKS Ekobet Tychy   2:3 ( 29:27, 22:25, 14:25, 25:21, 14:16)

Silesia Volley MSK Mysłowice : Wierzbińska, Wardęga, Konowoł, Toborek, Lach, Pietrek, Zawadzka oraz Kubica, Lewandowska, Świerkosz.