Kadetki pod wodzą trenera Kielusiaka w natarciu

2019-12-09

Dnia 6 listopada zawodniczki Silesii Volley zmierzyły się z drużyną z Sosnowca. Długi pięciosetowy mecz rozpoczął się dwoma przegranymi setami 17:25 i 18:25, lecz dziewczyny odzyskały ducha walki i w kolejnych dwóch partiach zwyciężyły 25:20 i 25:21. W ostatnim secie po emocjonującej wymianie piłek i małej liczbie błędów własnych nasze reprezentantki przegrały 12:15. Pomimo porażki był to ekscytujący mecz z liderem grupy jakim jest Sosnowiec II z którego udało nam się wyjechać z 1 punktem.

• Zawodniczki: Sonia Stępień, Małgorzata Wojtaś, Julia Doniec, Kasandra Domachowska, Julia Zonik,
    Wiktoria Słabosz, Dominika Żyła, Julia Bołdys, Natalia Pluta, Gabriela Przepaśniak, Joanna Pastuszka,
    Anita Wiewióra, Karolina Data, Oliwia Bocian. Trener: Bartosz Kielusiak

8 Listopada odbył się przełożony mecz z Katowicami. Po pierwszym secie drużyna Silesii wygrywa pierwszego seta 25:12 dzięki dobrej zagrywce i mocnym atakom. W drugim secie Katowice pokazały jednak że potrafią postawić się drużynie z Mysłowic i wygrały drugą partię 10:25. Trzeci set dostarczył wiele emocji i nerwów po obu stronach. Drużyny walczyły o każdą piłkę, lecz w końcówce Katowice zdobyły 3 asy serwisowe, co przechyliło szalę zwycięstwa na ich stronę i doprowadziło do przegranej Mysłowic 23:25. Czwarty set zakończył się dosyć szybko z wynikiem 25:17 dla Silesii Volley. Po rozpoczęciu 5 seta postawiliśmy wszystko na jedną kartę i taktyka się sprawdziła Mysłowice wygrywają spotkanie 3:2 zdobywając 2 punkty w Tabeli.

13 Listopada odbył się mecz z Jaworznem. Zawodniczki Silesii Volley były bardzo zdeterminowane i chciały wyjechać z Jaworzna z 3 punktami !! Udało im się to wygrywając 3:0 (15:25, 15:25, 4:25). Był to najszybszy mecz w tym sezonie dla Mysłowiczanek. Dzięki dobrej zagrywce i mocnej obronie naszej drużyny, przeciwnicy nie mieli okazji zdobyć punktu. Co doprowadziło do takiego, a nie innego wyniku.

20 Listopada odbył się rewanżowy mecz z Sosnowcem I. W naszym pierwszym spotkaniu drużyna z Silesii przegrała 2:3. Mieliśmy okazje się zrewanżować na swojej hali. Pierwszy set był wielką niewiadomą, lecz kilka dobrych atakach w końcówce seta doprowadziło drużynę Silesii do zwycięstwa 25:22. W 2 secie Jaworzno pokazało że nie odda nam za darmo punktów, a ilość błędów własnym popełnionych przez Mysłowiczanki doprowadziło do przegranej 18:25. W kolejnym secie kadetki z Silesii odpowiedziały wygrywając 25:16. Wydawało nam się że 4 set będzie tylko formalnością, lecz Jaworzno zdobyło przewagę na początku seta. Dzięki dobrej zagrywce dziewczynom z Silesii udało się nadrobić przewagę przeciwniczek i doprowadzić do zwycięstwa naszej Ekipy z Mysłowice 25:18 co za tym idzie wygrywamy mecz 3:1 zdobywając 3 punkty do naszej kolekcji.

27 Listopada nadszedł czas na rewanżowy mecz z Katowicami. Za pierwszym razem udało nam się pokonać Katowice 3:2. Lecz tym razem Katowice, mimo iż grały nie na swojej sali pokazały nam, że przygotowały się na rewanż wygrywając 1 seta 10:25. Pomimo braku kilku zawodniczek z powodu kontuzji i chorób Mysłowiczanki nie oddały meczu łatwo i pokazały, że potrafią walczyć, jednak brak zmienniczek i duża ilość zepsutych zagrywek doprowadziła do przegranej 2 i 3 seta ( 23:25, 23:25 ). Tym razem Silesia Volley nie zdobyła żadnego punktu i udajemy się do domów z pustymi rękami. Już niedługo rewanżowy mecz z Sosnowcem I. Brakuje nam dokładnie 2 setów, by wskoczyć na 2 miejsce w tabeli i dostać się do kolejnego etapu !! Zapraszamy do wspólnego kibicowania razem nam się uda !!