Kolejna wygrana – 3:0 z SMS PZPS Szczyrk

2017-12-13

W sobotnie popołudnie 9 grudnia do Mysłowic w ramach rozgrywek II ligi kobiet zawitał zespół SMS PZPS Szczyrk.
W pierwszym spotkaniu w Szczyrku losy meczu rozstrzygnęły się dopiero w piątym secie na korzyść Silesii Volley. Tym razem spotkanie miało inny przebieg. Pierwszy set to napór w polu serwisowym oraz bloku młodych zawodniczek ze Szczyrku. Duża ilość błędów zespołu gości oraz dobra gra Silesii, przyczyniła się do wygranej 25:20. Druga partia to dobra gra w ataku całego zespołu oraz konsekwentna gra w polu serwisowym. Po upływie dwudziestu minut, zapadło rozstrzygnięcie drugiego seta, w którym to wygrywają Mysłowiczanki, 25:16. Trzeci set to bardzo dobra gra po stronie Szczyrku. Wysoka przewaga utrzymywała się do połowy seta. W tym momencie wprowadzone na boisko Justyna Kubica i Kasia Lewandowska dały impuls do gry. Dobre przyjęcie przełożyło się na szybszą wystawę do Angeliki, która raz za razem zdobywała punkty dla Silesii. Stratę punktową udało się odrobić przy 20 tym punkcie, a końcówka tej partii należała do Silesii, która to zakończyła seta wynikiem 25:22.

Silesia Volley MSK Mysłowice : SMS PZPS Szczyrk    3:0 ( 25:20, 25:16, 25:22 )

Silesia Volley MSK Mysłowice : Wierzbińska, Wardęga, Toborek, Pietrek, Lach, Konowoł, Zawadzka oraz Lewandowska, Kubica.