Nowa Silesia Volley – sezon 2018/2019 !

2018-07-24

Po zakończeniu sezonu na bardzo dobrym  czwartym miejscu  zespół Silesii Volley MSK Mysłowice został bardzo mocno przebudowany. Na kolejny rok w drużynie zostały cztery zawodniczki. Na pozostanie w Mysłowicach zdecydowały się Angelika Wardęga, Weronika Zawadzka, Justyna Kubica oraz Wioletta Świerkosz.

W nadchodzącym sezonie za przyjęcie będzie odpowiedzialna wspomniana wcześniej Angelika Wardęga, dla której to będzie już piąty rok w barwach Silesii Volley. W swoim sportowym dorobku Angelika ma występy na parkietach pierwszoligowych, a przez ostatnie lata pełniła funkcję kapitana zespołu. Drugą przyjmującą w zespole będzie  Monika Warczygłowa, która to swoją przygodę z siatkówką rozpoczęła w PTPS’ie Piła, a ostatni sezon spędziła w Częstochowiance awansując z nią do Turnieju Półfinałowego. Sandra Kubacka (wychowanka  Spartakusa Zabrze) również będzie odpowiedzialna za przyjęcie zagrywki. Zawodniczka ostatnie lata grała w barwach drugoligowej Polonii Łaziska Górne. Najmłodszą przyjmującą będzie Maja Świderska, w poprzednim roku broniąca barw juniorskiego zespołu BKS’u Bielsko Biała. Dla Majki będzie to pierwszy sezon na parkietach drugoligowych.

Na pozycji rozgrywającej zobaczymy Justynę Kubicę, dla której to będzie drugi sezon w Silesii Volley, a wcześniej grającą w pierwszoligowej Politechnice Gliwice. Na rozegraniu Justynie towarzyszyć będzie pochodząca z Częstochowy Michalina Fujarska. Ostatnio  Michalina występowała w drugoligowej KS Częstochowiance, uczestnicząc z nią  w Turnieju Półfinałowym o Pierwszą Ligę Kobiet.

W ataku mysłowickiego zespołu zobaczymy Wiolettę Świerkosz, dla której będzie to drugi sezon w Silesii. Kto będzie drugą atakującą, na chwilę obecną niech zostanie niespodzianką.

Jeśli chodzi o pozycję libero, to na niej kibice będą oglądać dobrze im znaną wychowankę Silesii Volley Weronikę Zawadzką. Weronika w swoim dorobku sportowym ma Mistrzostwo Polski w Minisiatkówce dziewcząt Szkół Podstawowych oraz  srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorek.

Na środku siatki zobaczymy trzy nowe zawodniczki. Pierwszą z nich będzie Patrycja Rygalik ostatnio występująca w kilka krotnie wspomnianej KS Częstochowiance. Drugą środkową jest pochodząca z okolic Bielska Białej Klaudia Tysler. Swoje pierwsze kroki Klaudia stawiała w BKS’ie, z którego przeniosła się do młodzieżowych drużyn MKS’u Dąbrowa Górnicza. Swój debiut w seniorskim zespole miała w drugoligowym MCKiS’ie Jaworzno. Ostatnią ze środkowych będzie młodziutka Martyna Sędłak. Martyna jest kolejną wychowanką Silesii Volley Mysłowice.

Jako ostatnia do zespołu dołączyła Monika Mikołajczyk. Monika jest wychowanką UKS Culmen Chełmno. Poprzedni sezon spędziła w zespole z Włocławka, z którym to awansowała do Turnieju Finałowego o I Ligę Kobiet.

Zawodniczki rozpoczną przygotowania do sezonu w połowie sierpnia. Pierwszą okazją do zobaczenia nowego zespołu Silesii Volley MSK Mysłowice będzie turniej towarzyski, który odbędzie się 16 września w hali MOSiR w Mysłowicach.

Silesia Volley informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij