Pewnie wygrywamy z zespołem ze Świdnicy

2020-02-29

fot. Krzysztofoty

Po prawie miesiącu przerwy od walki o punkty zawodniczki Silesii Volley wróciły na parkiet. Zadanie było proste – mimo cięższego treningu w tym okresie wygrać i poukładać sobie w głowach. Zadanie zrealizowane w 80%.

 

Pierwszy set bez historii poza jakimiś małymi błędami w dograniu, rozegraniu w zasadzie nie ma się czego czepiać. Prowadzenie 16:7 i 19:8 mówią same za siebie. Ale takie sety są często zwiastunem męczarni. I tak się prawie okazało w secie II. Błędy w przyjęciu, zagrywce (6) rozegraniu i zaczynają się problemy. Przegrywamy 13:8 18:15 i wygrywamy do 19! Bardzo duży wkład w spektakularny sukces w tym secie miała EMKA – jak weszła na zagrywkę to już nie chciała zejść. Kłopoty zdrowotne nie ominęły Sandry i od początku III seta w pięknym limonkowym wdzianku rolę libero przejmuje Weronika Grząślewicz.

 

Set III w sumie po za jakimiś małymi przestojami jest bez historii. Prowadzenie SV od początku z przewagą 2 do 5 punktów. Wyróżniła się na pewno EMKA – drugą zagrywką pod siatką „taki nowy styl” i Dominika Żyła debiutem w II lidze. O reszcie można powiedzieć tylko dobrze albo bardzo dobrze. Prym wiodły na pewno przyjmujące Marta z Magdą, swoje na środku dołożyły Emilia Gębal i Marysia Jakubiec. Pewnym punktem jest Maja, choć ilość zepsutych zagrywek spowodował palpitacje serca u części kibiców. Dobrze prowadziła grę Justyna Zych choć kilka „baboli” zaliczyła. Jutro przed nami SMS Szczyrk.

 

Silesia Volley Mysłowice vs MKS Polonia Świdnica 3:0 (12, 19, 19)

 

Podsumowanie trenera Michalaka: Fajnie jest wrócić na ławkę trenerską – taka inna adrenalina. Ogólnie trzeba pochwalić dziewczyny wykonały swoje zadanie dobrze, choć mają duże inklinacje do typowej babskiej gry – jak idzie to jest fajnie a jak coś się schrzani to stres i telepawka. Przygotowujemy się na Play offy i ten mecz miał dla ich głów duże znaczenie. W ich głowach ma być tylko miejsce na zwycięstwo.

 

Silesia Volley informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij