Punkty podzielone na turnieju młodziczek!

2018-03-17

SV – MKS Bielsko-Biała 1:2 (25:27, 12:25, 13:15)

SV – UKS Tytan Ostrowy 2:0 (25:7, 25:23)

Na ostatnim turnieju IV etapu młodziczek w Mysłowicach kończącym sezon 2017/18 nie zabrakło emocji zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych!

W pierwszym meczu z Bielskiem tych negatywnych emocji było chyba najwięcej. W pierwszym secie walczymy bardziej ze sobą niż z przeciwnikiem, psujemy mnóstwo zagrywek i to odbija się na wyniku. Końcówkę wygrały bielszczanki choć odrobina więcej naszej koncentracji mogła spowodować, że set byłby wygrany przez nas. W końcówce można było urwać jeszcze przynajmniej jeden punkt ale zamieszanie na naszej połowie oddało tą partię rywalom.

Drugi set był w 100% inny niż poprzedni, psujemy jedynie 2 zagrywki dlatego wynik był od początku kontrolowany przez nas. Wygrana do 12 mówi sama za siebie!

Trzecią partię zaczynamy bardzo nerwowo choć to nie powinno się zdarzyć po wygranej w poprzedniej partii. Zaczynamy od zepsutej zagrywki a następnie punkty uciekają w przyjęciu oraz wpadają między dwie osoby nie potrafiące „dogadać” się kto ma ją podbić?! Przegrywamy końcówkę, i to niestety o mały włos!

W drugim meczu ponownie obserwujemy zacięty mecz ale pomiędzy Bielskiem i Ostrowami, które wygrywają z bielszczankami 2:1.

W ostatnim meczu zaczynamy set z Ostrowem od atomowych zagrywek kapitana Doniec i rozgrywającej Badury. Każda kolejna zagrywka wykonana przez mysłowiczanki również przysparza wiele problemów rywalkom. Mecz koncertowy! – w przyjęciu i ataku bezcenne punkty zdobywa Sędłak i Doniec, Doniec popisowo w wielu atakach a Sędłak „wyciągała”wszystkie piłki w obronie na końcowej linii boiska nie dając się zaskoczyć przeciwnikom. Obie rozgrywające Badura i Bialic dobrze „prowadzą” grę na siatcę oraz ponownie są niezastąpione na zagrywce. Środkowa Pawlik miała kilka swoich „soczystych” ataków nie do obrony dla rywalek. Środkowa Pluta i Bołdys aktywnie w bloku oraz punktowo na serwisie. Libero Przewieźlik zagrała bardzo dobre swoje pierwsze spotkanie w przyjęciu i obronie, z meczu na mecz coraz lepiej! Atakująca Klama Wiktoria standardowo na zagrywce – najpierw zdobywa dwa asy pod rząd a nastepnie robi dziurę w ścianie po drugiej stronie sali. W ataku poprawnie, szczególnie, zachowując zimną krew w ostatniej piłce drugiego seta kończąc mecz do 23. Na pewno jej aktywna postawa w każdym meczu działa mobilizująco na pozostałe zaowdniczki. Przyjmująca Będkowska Ala weszła na kilka punktów dokładając również kilka oczek do tego zwycięstwa.

Na pewno było to ważne zwycięsto (aż szkoda pierwszego meczu!) ponieważ dziewczęta mogły zaprezentować swoje umiejętności w oststnim meczu przed swoją publicznością, która na tym turnieju była najliczniejsza jak dotychczas w tym sezonie! Brawo dziewczyny, brawo Rodzice! Wsparcie bliskich na pewno przyczyniło się do zwycięstwa tym samym będąc docenieniem całotygodniowej pracy włożonej na treningach przez dziewczyny, której podsumowaniem jest rywalizacja na sobotnich turniejach!

Teraz już czas na roztrenowanie, przygotowanie się do gry na wyższej siatce a gdy tylko pozwoli pogoda zaczniemy przygotowania do siatkówki plażowej.

Tym samym życzymy spokoju i Zdrowych, Wesołych i Rodzinnych Świąt Wielkanocnych!!!