Trzy punkty z Sokołem Katowice i KPKS Halemba na koniec I rundy i początek II rundy.

2017-12-05

Trzy punkty na zakończenie pierwszej rundy i początek rundy rewanżowej.

W ostatnim meczu pierwszej rundy zawodniczki Silesii Volley udały się do Katowic na mecz z tamtejszym Sokołem. Spotkanie rozpoczęło się punktualnie o godzinie 16 tej. Premierowa partia to dominacja w każdym elemencie gości. Trudny serwis oraz dobra gra w ataku, a także w obronie pozwoliła na zbudowanie przewagi, której to Silesia nie oddała do końca pierwszego seta, zwyciężając 25:17. Druga partia to zdecydowana poprawa gry po stronie gospodyń, skuteczna gra w ataku z powodowały, iż gra się wyrównała. Więcej zimnej krwi zachowały w końcowych akcjach seta  przyjezdne, zwyciężając 31:29. Trzeci set swoim przebiegiem był bardzo podobny do drugiego. Losy spotkania rozstrzygnęły się również w końcowej części seta, więcej spokoju zachowały Mysłowiczanki wygrywając 28:26, a cały mecz 3:0

Silesia Volley MSK Mysłowice : Sokół 43 AZS AWF Katowice   3:0 ( 25:17, 31:29, 28:26 )

Silesia Volley MSK Mysłowice : Wierzbińska, Toborek, Wardęga, Lach, Smuszkiewicz, Konowoł, Zawadzka.

MVP meczu : Angelika Wardęga.