Rozpoczynamy z przytupem! Ważne zwycięstwo w Starym Sączu

2020-09-27

W inaugurującym spotkaniu II ligi kobiet zespół Silesii Volley pokonał MUKS Poprad Stary Sącz i zgarnął 3 punkty. W pierwszym secie nasz zespół nie potrafił się przystosować do niskiej hali i odważnej gry gospodyń. Efekt 5 zepsutych zagrywek 5 przyjęć i 3 piłki nieczyste – dodając 2 odgwizdanie siatki sprezentowaliśmy rywalowi 15 punktów. W taki sposób ciężko wygrać jeżeli punkty zdobywa się dla siebie i dla przeciwnika.

Za Magdę Kaszubę pojawia się Kamila Toborek i wracamy na właściwy tor. Lepsza zagrywka, blok a przede wszystkim mało błędów własnych. Sety 2- gi i 3-ci wygrywamy w zasadzie bez historii prowadząc cały czas. Dzięki temu szanse na boisku otrzymała debiutantka 16- letnia Julia Zonik oraz Sandra Wiecheć i Wiktoria Latosiewicz.

Set 4 wyglądał podobnie do końcówki. Prowadzenie 11-8, 16-11 i 20-15. W końcówce 3 błędy w przyjęciu i dograniu i….. mogło być gorąco ale kiwką zakończyła Kamila Śmietana.

Silesii Volley Mysłowice vs MUKS Poprad Stary Sącz: 3-1 (23:25, 25:19, 25:14, 25:22)

Silesia Volley: Kaszuba, Jędrysik, Gębal, Trusiewicz, Śmietana, Gajewska, libero Zawadzka – zmiany Zonik, Latosiewicz, Wiecheć, Miązek