Siła w drużynie pierwszy rywal w Play Off pokonany.

2018-04-10

24 marca w Radzionkowie zawodniczki rozpoczęły rywalizację pierwszej rundy play off. Pierwszy set to bardzo mocne otwarcie Sokoła, który trudnym serwisem oraz skutecznymi atakami zbudował przewagę, oddając jej do końca pierwszej partii. Drobna korekta w taktyce, zaowocowała poprawą gry Silesii, które to od samego początku trwania seta uzyskały przewagę. Skuteczna gra w polu serwisowym oraz w bloku, zakończyły seta numer dwa 25:12 dla Mysłowiczanek. Trzecia partia to początkowe prowadzenie Radzionkowa do połowy seta. Od 15tego punktu gra się wyrównała i z akcji na akcję to Silesia narzucała swój styl gry. Trzecia odsłona meczu zakończyła się wynikiem 25:21 dla Silesii Volley. Set czwarty miał dwa oblicza, pierwsze to dobra gra do 17 tego punktu Mysłowic oraz drugie oblicze to wspaniała pogoń Sokoła, który to ostatecznie doprowadza do piątego seta. Ostatni set należał do Silesii, która kontrolowała jego przebieg do samego końca.

Pierwszy mecz play off

Sokół Radzionków : Silesia MSK Volley Mysłowice : 2 : 3 (25:21,12:25,21:25,28:26,6:15).

7 kwietnia w Mysłowicach  rozegrano drugi mecz play off. Tym razem od samego początku warunki gry dyktowała Silesia. Trudny serwis oraz duża ilość błędów własnych po stronie Radzionkowa przyczyniły się do zwycięstwa w pierwszym secie 25:19. Druga partia to skuteczna gra w ataku Mysłowic. Kilka punktów przewagi uśpiło czujność gospodyń. O wyniku zadecydowała końcówka, którą to lepiej rozegrały Mysłowice, zwyciężając 25:23. Podobnie jak w pierwszym, tak i w trzecim to Silesia osiągnęła przewagę, której to do samego końca nie oddała, wygrywając 25:21.