Startujemy w II lidze!

2020-06-26

Zespół Silesia Volley Mysłowice rzutem na taśmę został zgłoszony przez Zarząd Klubu do rozgrywek II ligi kobiet. Długie rozmowy, problemy budżetowe i sytuacja z pandemią utrudniła funkcjonowanie zespołu II ligi.

 

Na ostatniej sesji w czwartek(25.06.) dzięki wspólnym decyzjom Prezydenta, Radnych o przesunięciu 100.000,00 zł na funkcjonowanie zespołu i walce o utrzymanie najwyższej ligi w mieście – zespół Silesia Volley został w dniu dzisiejszym zgłoszony do rozgrywek II ligi. Zespół w roku 2001 awansował do II ligi kobiet i nie przerwanie promuje i reprezentuje miasto Mysłowice. Założona sekcja piłki siatkowej w roku 1976 przez Stanisława Padlewskiego stała się wizytówką miasta i nadal ją będzie. W latach 2008-2015 przez 7 sezonów występowaliśmy w I lidze. Po ograniczeniu środków klub sprzedał licencję i gra w II lidze. Zdobywczynie wielu medali Mistrzostw Śląska, Vice Mistrzynie Polski, 4-krotnie Mistrzynie Polski w siatkówce plażowej kontynuują siatkarską przygodę.

 

Dzisiaj klub zgłosił oficjalnie zespół w PZPS a w najbliższych dniach rozpoczyna budowę zespołu. Najbliższe terminy 2.07 i 7.07. – treningi otwarte na których ukształtuje się skład zespołu. 3-majcie kciuki. Z szacunkiem i podziękowaniem dla wszystkich którzy pomogli i walczyli za siatkówkę i klub II ligowy w Mysłowicach.

 

Zarząd Klubu

Silesia Volley informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij