Wrocławski „klasztor” zdobyty 3:1

2018-01-15

W sobotę, 13 stycznia zawodniczki Silesii Volley udały się na mecz wyjazdowy do Wrocławia. W pierwszej rundzie Mysłowiczanki wygrały z Impelem Wrocław 3:1. Jadąc do Wrocławia zawodniczki Silesii miały świadomość, że czeka je trudne spotkanie pod względem sportowym jak i obiektu na którym będą rozgrywać swój mecz. Rozpoczęcie meczu zaplanowano na godzinę 14 tą. Lepiej pierwszego seta rozpoczęły zawodniczki z Mysłowic. Dobry serwis oraz duża ilość błędów własnych pozwoliły Silesii odskoczyć na kilka punktów.  Od połowy seta Wrocławianki ustabilizowały swoją grę. Od tego momentu spotkanie się wyrównało. Losy pierwszej partii rozstrzygnęły się w końcowej części seta, w której to skuteczniejszy był zespół gości, wygrywając 25:22. Druga partia to falowanie po jednej jak i pod drugiej stronie. Trudny serwis gospodyń sprawiał duże kłopoty gościom, ograniczając grę do piłek wysokich na skrzydłach. Przy wyniku 19:16 dla Silesii wydawało się, że wynik zmierza w kierunku 2:0. Skuteczna zagrywka oraz błędy własne, z powodowały,że set był rozgrywany na przewagi. Więcej spokoju zachował zespół gospodyń i to on cieszył się ze zwycięstwa w drugiej odsłonie.

Przegrana w drugiej partii podrażniła przyjezdne, które to od początku seta wypracowały sobie przewagę. Szybka korekta gry, poskutkowała kilkoma punktami zdobytymi blokiem, które to były składową zwycięstwa w trzecim secie 25:22. Jak się później okazało trzecia partia była kluczowa, ponieważ Silesii udało się przełamać grę przeciwnika, a czwarty set to wysoka przewaga od początku i gra tylko zespołu z jednej strony siatki. Czwarty set zakończył się wynikiem 25:14 dla Silesii, która to wygrała całe spotkanie 3:1.

Silesia Volley MSK Mysłowice : Impel Wrocław     3:1 ( 25:22, 26:24, 25:22, 25:14 ).

Silesia Volley MSK Mysłowice : Wierzbicka, Wardęga, Lach, Pietrek, Lewandowska, Konowoł, Zawadzka oraz Kubica, Świerkosz, Toborek.