Wywozimy z Oławy 1 punkt

2019-10-07

Mysłowiczanki po wyrównanym meczu przegrały w Oławie. Jednak na Śląsk powrócą ze zdobyczą punktową. W pierwszej partii zespół grał bardzo skutecznie w ataku, a gospodynie popełniały dużą ilość błędów. Wygraliśmy dość pewnie do 16.

W drugim secie mecz był już bardziej wyrównany. Mysłowiczanki grały dalej skutecznie , jednak gospodynie popełniały już zdecydowanie mniej błędów. Sielsianki uzyskały kilkupunktową przewagę, której nie udało jej się jednak utrzymać jej do końca. Tym samym druga partia padła łupem zespołu z Oławy. Trudny serwis oraz mocne ataki, dały zwycięstwo gospodyniom.

W trzecim secie lepsze od początku były oławianki, które kontrolowały jego przebieg. Tym samym po trzech partiach przegrywaliśmy 1:2. W przerwie trener Alan Polok dokonał drobnych korekt, które nam pozwoliły na powrót do gry. Ta odsłona padła łupem zespołu z Mysłowic i tym samym był remis 2:2. O wszystkim miał zadecydować tie-break. Początek należał niestety do gospodyń, ale zespół Silesii Volley doprowadził do remisu po 12. Nerwowa końcówka, w której więcej opanowania i spokoju zachowały oławianki.

Przegrywamy ostatecznie 15:13. Wywozimy jednak z Oławy 1 punkt. Ja mówi trener zespołu Alan Polok – „Zespół dopiero się zgrywa i wierzę, że z meczu na mecz będzie lepiej”

Sobieski Oława – Silesia Volley Mysłowice: 3:2 (16:25, 25:23, 25:17, 21:25, 15:13)

Silesia MSK Volley Mysłowice: Jędrysik M. Kaszuba M. Gębal E. Jakubiec M. Gajewska M. Zych J. Kubacka S. oraz K. Malarz W. Pokorny. Radoń J