Zakończyliśmy drugi etap Młodziczek

2019-11-27

W dniu 19 października 2019 roku Odbył się mecz Silesia Volley MSK Mysłowice vs Lechia Volleyball Mysłowice z wynikiem końcowym 2:0 dla Silesii. W pierwszym secie Silesianki zwyciężyły 25:17, a w drugim secie 25:15. Silesia wygrała dzięki doskonałym atakom Ameli Domagały, która również dzięki magią kiwki zdobyła bardzo dużo punktów. Znakomitą grą mogła się również pochwalić Julia Stępnik.

Kolejny mecz Silesia Volley rozegrała z UKS SPRINT Katowice, który zakończył się wynikiem 2:1 dla Katowic. W pierwszym secie UKS SPRINT odniósł zwycięstwo 25:20. Na początku seta Mysłowiczanki przegrywały poddając się rywalowi. W połowie seta pokazały swoje najlepsze zagrywki, ale ciężko było dogonić przeciwniczki co spowodowało utratę seta. W drugim secie Mysłowiczanki pokazały się z najlepszej strony. Seria dobrych zagrywek i świetnej komunikacji dała naszym zawodniczkom wygranego seta 25:21. Niestety w Tie Breaku Silesia musiała uznać wyższość przeciwniczek i przegrała z Katowicami 15:11.

26 października Silesia Volley ponownie wygrała z Lechią Volleyball 2:0 (25:14, 25:12). W tym meczu każda zawodniczka zdobyła bardzo dużo punktów przy zagrywce odkrywając tajną broń drużyny, która dała nam zwycięstwo. W meczu Mysłowic z Katowicami wynik znów zakończył się sukcesem 2:1 dla Katowic. Pierwszy set 25:18 dla Silesi, drugi set 23:25 dla Katowic. Trzeci set wygrały Katowice 16:14. Bardzo blisko było do wygrania tego spotkania. Mimo ambitnej gry naszych dziewcząt Silesia Volley została pokonana, dając się ograć.

W dniu 16 listopada Silesianki kolejny raz pokonały Lechię 2:0. W tym meczu było trudniej pokonać zawodniczki z przeciwnej drużyny, ale nasze siatkarki się nie poddały i wygrały pierwszego seta 25:22 i drugiego 25:20. Katowice tym razem wygrały z nami 2:0. Silesia popełniła więcej błędów niż w poprzednich meczach i szanse na wygraną malały z każdą chwilą. Niestety tym razem Mysłowiczanki oddały zwycięstwo UKS SPRINT.

Podczas drugiego Etapu nasze Silesianki ciężko pracowały na treningach jednak był również czas na zabawę. Dziewczęta rozegrały wewnętrzny turniej Halloween podczas, którego miały możliwość zagrania z własną trenerką. Następne mecze Silesii Volley MSK Mysłowice odbędą się 30 listopada na wyjeździe z JKS SMS Jastrzębie i BKS STAL Bielsko Biała. Trzymamy kciuki!