Zapraszamy na ORLEN Mistrzostwa Polski!

2017-08-04
Źródło: Agata Stychno, fot. Paweł Orwat
Źródło: Agata Stychno, fot. Paweł Orwat

W dniach 11-13 sierpnia oraz tydzień później- 19-20 sierpnia- mysłowicki Park Słupna po raz kolejny gościł będzie siatkówkę plażową na najwyższym poziomie! ORLEN Finał Mistrzostw Polski oraz ORLEN Finał Mistrzostw Polski Oldboyów zawitają w tym roku na Śląsk.

Mysłowic jako stolicy siatkówki plażowej nie trzeba nikomu przedstawiać. To tutaj przez wiele lat gościł turniej FIVB World Tour, a przez dwa lata z rzędu (2013, 2014) miasto było gospodarzem Mistrzostw Świata w Siatkówce Plażowej U23. W tym roku na boiska w Parku Słupna zawitają najlepsze polskie pary męskie i żeńskie, które rywalizować będą o tytuł mistrzów kraju.
Doświadczenie zdobyte przez lata pracy przy najważniejszych turniejach na świecie z pewnością pomoże w organizacji wydarzenia, które jest nie lada gratką dla wszystkich kibiców siatkówki plażowej. W ORLEN Mistrzostwach Polski uczestniczyć bowiem będą najlepsze biało-czerwone duety eksportowe, które w chwili obecnej walczą w Mistrzostwach Świata w Wiedniu- mysłowicki turniej będzie dla nich zatem pierwszym po światowym czempionacie sprawdzianem na rodzimym podwórku.

W ubiegłorocznych finałach mężczyzn najlepsi okazali się Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. W turnieju pań złoto przypadło w udziale Monice Brzostek i Kindze Kołosińskiej. Po tegorocznych roszadach kadrowych ani mistrzowie, ani mistrzynie Polski nie występują już w tych składach. Kinga Kołosińska gra bowiem w parze z Jagodą Gruszczyńską, Grzegorz Fijałek z Michałem Brylem, a Mariusz Prudel z Kacprem Kujawiakiem. Pretendentów do medali będzie zatem więcej, a nie można przecież zapominać o pozostałych polskich parach, które również do Mysłowic przyjadą po zwycięstwo!

Tydzień po Mistrzostwach Polski, na piach wybiegną starsi adepci siatkówki, walcząc o medale w Mistrzostwach Polski Oldboyów. I tutaj sportowych emocji z pewnością nie zabraknie, podobnie jak i gwiazd siatkówki, znanych kibicom z poprzednich lat.
„Bardzo się cieszymy, że Mysłowice dostały szansę organizacji finału ORLEN Mistrzostw Polski. Jestem przekonany, turniej wypadnie świetnie zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym. Doświadczenie z poprzednich turniejów plażówki z pewnością pomoże. Kibicom obiecujemy niesamowite emocje i zapraszamy do Mysłowic!”- powiedział Sławomir Pawlak, prezes klubu Silesia Volley- współorganizatora turnieju.

Silesia Volley informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij