Zwycięstwo zespołu juniorek na inaugurację sezonu!

2020-10-03

W pierwszym spotkaniu sezonu drużyna Silesii Volley pokonała na własnej hali zespół MUKS Michałkowice 3:0 zdobywając tym samy 3 punkty.

Pierwszy set nie rozpoczął się po myśli zawodniczek Silesii, drużyna gości dosyć szybko wyszła na prowadzenie i przez większą część seta utrzymywała kilkupunktową przewagę. Rywalki dysponowały o wiele lepszą zagrywką, co pozwoliło im wysunąć się na 5 punktowe prowadzenie (15:20). W tym momencie na boisku pojawiła się Małgorzata Wojtaś, która uspokoiła przyjęcie drużyny, a dzięki dobrym zagrywkom m.in Julii Zonik udało się odrobić straty i ostatecznie zwyciężyć w secie 25:23.

Drugi set to pokaz siły naszego zespołu. Zawodniczki Silesii dominowały w każdym elemencie gry i dzięki szybko zdobytemu prowadzeniu pewnie wygrały 25:19.

Trzeci set rozpoczął się bardzo podobnie jak poprzedni. Pewna gra dziewczyn z Silesii Volley i szybko zdobyta przewaga zwiastowały, że spotkanie uda się zakończyć w 3 setach. Mimo tego rywalki zdołały odrobić straty i zbliżyć się na różnice 2/3 punktów. Dobre zmiany i pewna zagrywka sprawiły jednak, że nie daliśmy szansy odbudować się rywalkom i pewnie zakończyliśmy seta 25:20.

Silesia Volley Mysłowice vs MUKS Michałkowice: 3:0 (25:23, 25:19, 25:20)

Silesia Volley Mysłowice: Domachowska, Zonik, Stępień, Doniec, Żyła, Bołdys, Przepaśniak oraz Wojtaś, Chruślicka, Gierszner, P. Machaczek, N. Machaczek, Bocian i Pluta