3 – cie zwycięstwo za 3 punkty

Spotkani środowe z zespołem z Tarnowa przyniosło mysłowiczankom 3 kolejne punkty. Spotkanie w trudnych czasach – bez oprawy, muzyki, kibiców przebiegało pod dyktando gospodyń i w każdym secie prowadziły od początku do końca. Zespół z Mysłowic mimo urazu Wiktorii Latosiewicz prezentował się zdecydowanie lepiej od gości szczególnie w grze na siatce.

Pierwszy set w zasadzie bez historii wygrany 25:12. Dobrze prowadziła grę Kamila Śmietana na skrzydłach wspomagały Marta Jędrysik i Magdalena Kaszuba. Dzięki wysokiemu prowadzeniu trener dokonał wielu zmian wprowadzając najmłodsze Julię Zonik i Sonię Stępień. W drugim i trzecim secie zespół zagrał w kilku odmianach ustawienia. Regularnie – punktując zagrała pierwsze 2 sety w lidze Zonik, na libero Stępień a w przyjęciu Dominika Żyła i Nikola Miązek.

Komentarz trenera: Tego typu spotkania z młodymi zespołami są trudne szczególnie pod względem mentalnym ale też sportowym. Bardzo niewygodnie się gra z zespołami po szybkim osiągnięciu przewagi – bo bardzo często dochodzi do „rozluźnienia” i pojawiają się głupoty. Tym razem mieliśmy wszystko pod kontrolą a cieszy że mogły w większym wymiarze zmierzyć się z ligową rzeczywistością młode zawodniczki Zonik, Stępień, Żyła ale też zmienniczki 19 latki Miązek, Wiecheć. Kamila i Sandra popisały się seriami zagrywek dając w tym polu najwięcej punktów dla zespołu.

MSK Silesia Volley Mysłowice vs UKS Jedynka Tarnów – 3:0 (25:12, 25:21, 25:18)

Skład: Śmietana, Jędrysik, Gębal, Gajewska, Kaszuba, Trusiewicz, libero-Zawadzka, Toborek, Miązek, Wiecheć, Żyła, Zonik, Stępień-libero,