Najlepsze pary juniorskie powalczą w Mysłowicach o mistrzostwo Polski

Mysłowice czekają na najlepszą, plażową młodzież! W weekend 20-21 lipca w Parku Słupna rozegrane zostaną finały mistrzostw Polski juniorów i juniorek w siatkówce plażowej. Wezmą w nich udział najlepsze duety z dotychczasowych turniejów półfinałowych.

Zarówno w zawodach siatkarek i siatkarek zagra po 16 drużyn z całej Polski. Są to najlepsze ekipy z turniejów półfinałowych. Będą one rywalizować na kompleksie boisk w Ośrodek Sportów Letnich „Słupna”.

Jest to szczególne miejsce, które było świadkiem już wielu fantastycznych wydarzeń sportowych, głównie w siatkówce plażowej. Mysłowice są niezwykle ważnym miejscem szczególnie dla młodzieżowych polskich duetów, które zdobywały tu złote medale w światowych i europejskich rozgrywkach – zaznaczył Sebastian Michalak, główny organizator finałów mistrzostw Polski w siatkówce plażowej juniorek i juniorów.

Do Mysłowic zjedzie po osiem najlepszych par, które wywalczyły awans w turniejach półfinałowych. Juniorki rywalizowały w Wielkiej Nieszawce obok Torunia i w Starych Jabłonkach. W sumie o 16 miejsc w finałach rywalizowało w nich 59 par. Turnieje te wygrały kolejno Wiktoria Leśniewicz i Natalia Okła (ASTW Nowa Iwiczna) oraz Julia Radelczuk i Paulina Łabuz (UKS TEMPO Chełm).

Juniorzy półfinałowe turnieje grali w Przysusze i Toruniu. W zawodach tych triumfowali Szymon Beta i Artem Besarab oraz Jakub Krzemiński i Szymon Pietraszek, a o awans do finałów rywalizowały 62 duety juniorów.

Rywalizacja w Mysłowicach będzie z pewnością zacięta. Osobiście zwracam się w stronę turnieju juniorów, w którym zagrają dwie pary kadrowe, które wygrały półfinały. Możemy być pewni, że w finałach oglądać będzie można ciekawą siatkówkę plażową – dodał Sebastian Michalak.

Finały mistrzostw Polski w siatkówce plażowej juniorek i juniorów poprzedzą zmagania w mistrzostwach Europy do lat 20. Turniej finałowy rozegrany zostanie w dniach 20-21 lipca. Kilka dni później na mysłowickim obiekcie wystartują rozgrywki europejskie.