Po raz 21 uczcimy pamięć Stanisława Padlewskiego, ojca mysłowickiej siatkówki

Klub Silesia Volley wraz z miastem Mysłowice serdecznie zapraszają na XXI Memoriał Stanisława Padlewskiego w piłce siatkowej młodziczek, kadetek, juniorek i II ligi.

Głównym celem organizacji zawodów siatkarskich dla dzieci i młodzieży jest uczczenie pamięci założyciela piłki siatkowej w Mysłowicach, wychowawcy, dyrektora, prezydenta miasta Mysłowice ale przede wszystkim naszego przyjaciela i mentora.

Tegoroczna, 21 edycja będzie w międzynarodowej obsadzie, wśród 24 zespołów gościć będziemy drużynę z Macedonii. Cieszy nas fakt, że z edycji na edycję coraz więcej drużyn uczestniczy w naszym turnieju. Ponad 300 zawodniczek z całego województwa śląskiego i nie tylko będzie rywalizować w 3 kategoriach:

  • młodziczka – 2009 i młodsze,
  • kadetka – 2007 i młodsze,
  • juniorka – 2005 i młodsze.
Kilka słów o Stasiu

Stanisław Padlewski założył sekcję piłki siatkowej w roku 1976 i prowadził przy klubie Lechia 06 Mysłowice nieprzerwanie do roku 2001. Był wychowawcą, nauczycielem, dyrektorem szkoły ale także Prezydentem Miasta Mysłowice. Co rok nasz klub przy wsparciu Urzędu Miasta Mysłowice i MOSiR Mysłowice organizuje zmagania dla dzieci, młodzieży i zespołów ligowych.

Stasiu znany był ze swojego ogromnego serca, zawsze chętnego do niesienia pomoc, idea ta została nam skutecznie zaszczepiona dlatego podczas tegorocznej edycji będziemy wspierać w walce młodą mysłowiczankę Helenę Laskowską.

Memoriał odbędzie się w dniach 15 – 17 września 2023 roku w hali widowiskowo – sportowej im. Stanisława Padlewskiego w Mysłowicach przy ul. Bończyka 32z oraz w sali sportowej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1.

Harmonogram turnieju:

15 września 2023:

  • godz. 15:00 – uroczyste otwarcie Turnieju młodzieżowego ( młodziczki, kadetki, juniorki)
  • godz. 15.30 – 20.00 –  gry eliminacyjne

16 września 2023:

  • godz. 9:00 – gry eliminacyjne,
  • około godz. 13:30 – spotkania finałowe
  • około godz. 15:00 – zakończenie Memoriału Stanisława Padlewskiego, ceremonia dekoracji

17 września 2023:

  • godz. 9.30 – Turniej zespołów rywalizujących w II lidze kobiet. O złote medale rywalizować będą: MKS Chełmiec Wałbrzych, Sokół 43 AZS AWF Katowice, MUKS Sari Żory, MKS Silesia Volley Mysłowice.
Pełny harmonogram turnieju dostępny jest poniżej: