Siatkarskie Ośrodki Szkolne ponownie w Mysłowicach

Chwila już minęła od poniedziałku i w imieniu klubu Zarządu a przede wszystkim swoim chciałbym podziękować za doprowadzenie projektu do końca a właściwie do początku.

Dlaczego otrzymaliśmy zgodę oraz ogromny kredyt zaufania od Polskiego Związku Piłki Siatkowej? – dzięki ciężkiej, mozolnej pracy, dzięki wynikom sportowym – Finałom Mistrzostw Polski Kinder + Sport gdzie byliśmy 2 razy z rzędu, dzięki Finałom Mistrzostw Śląska. PZPS zaakceptował pracę jaką wkładamy w szkolenie młodzieży oraz progres jaki cały czas czynimy.

Dzięki Miastu Mysłowice za zaufanie, chęć pomocy i działania. To samorząd terytorialny musi zaakceptować projekt. Dzięki Szkole Podstawowej nr 4 w Mysłowicach gdzie byliśmy, jesteśmy i mamy nadzieję będziemy dalej rozwijać piękną dyscyplinę sportową jaką jest piłka siatkówka.

I najważniejsi, oczywiście dzięki Wam: dzieci, zawodniczki, rodzice, trenerzy Silesii Volley… wymieniłem na końcu ale bez udziału Was wszystkich nie byłoby klubu i sukcesów – a co za tym idzie projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w Mysłowicach.

SOSy to szansa na odbudowę systemu szkolenia klas sportowych w naszym mieście. Zadanie ambitne i rozpisane na wiele lat ale my się ciężkiej pracy nie boimy, a mając w swoich szeregach kompetentnych, pełnych pasji a co najważniejsze kochających siatkówkę ludzi jesteśmy spokojni o wynik.

Sukces jest piękny, zdjęcia są pamiątką ale ile pracy trzeba wykonać by go mieć – wie każdy kto w tym uczestniczył a prace nad reaktywacją projektu SOS trwały blisko 2 lata. Serdecznie i z całego serca dziękuję:

  • PZPS – Sebastian Świderski, Waldemar Wspaniały, Zbigniew Krzyżanowski, Marek Kwieciński, Zbigniew Błaszczak a wszystko dopinająca na ostatni guzik Olga Parzykowska każdemu z Was bardzo dziękuję za zaufanie, Olguś dla Ciebie szczególnie za pracą nad dostosowaniem umowy,
  • Miasto Mysłowice – Dariusz Wójtowicz, Wojciech Chmiel, Mateusz Targoś, i osoba która spędziła ze strony Urzędu Miasta dużo czasu by porozumienie dopasować Agnieszka Stec – ukłony i podziękowania,
  • MOSiR Mysłowice – Karol Pawlik,
  • SP4 – Karolina Kozieł – Mospinek, Daria Kowalska zaufanie i odwaga wkroczenia w coś nieznajomego, nowego – a za razem starego co było w szkole / dziękuję – mam nadzieję że zrobimy parę fajnych rzeczy w szkole i dla szkoły – ale przede wszystkim dla siatkówki. Magda Szymanek za wspomnienie czasów Sosowych – łza się zakręciła,
  • MKS Silesia Volley – Sławek Pawlak, człowiek o złotym sercu – jesteś wszędzie i zawsze gdzie potrzeba Twojego wsparcia, pomocy i doświadczenia, Sławek Kotowicz mistrz drugiego planu, trenerzy Mateusz, Marta, Nicola, Kasia
  • Nasze kochane dzieciaki – trenujcie bawcie się i wychowujcie w sporcie – siatkówce!!!
  • Rodzice / rodziny – za poświęcony czas, niezrównany doping i wsparcie – to naprawdę widać bez Was nie ma nas, nie ma klubu!

Na koniec najważniejsze podziękowania dla mojej rodziny a w szczególności kochającej żony Żanety. Trenerka z zamiłowania, kilka Finałów Mistrzostw Śląska, kilka Mistrzostw Polski, kilka medali plażowych z Mistrzostw. Rozpoczynała swoją przygodę szkoleniowca jako trener rocznika 1990 a teraz biega z trzpiotami 2015 i dalej ma siłę i ogień w oczach.

Sebastian Michalak
Prezes MKS Silesia Volley Mysłowice