To zaczynamy przygodę 2023/2024 – Młoda Silesia w natarciu!!!

To zaczynamy przygodę 2023/2024! Turniejem w Krośnie a że dziewczyny lubią brąz to… po kolei. Udział w Turnieju był dla nas pierwszym startem sparingiem z innymi zespołami w nowym sezonie z nowym trenerem i nowymi celami.

Dzięki uprzejmości gospodarzy Karpat Krosno i trenera Grzegorza Starenczaka mieliśmy perfekcyjne warunki do rozegrania Turnieju. Nocleg w pokojach gościnnych w obiekcie hali był idealny – wystarczyło kilka schodów w dół i byliśmy na boiskach. W sobotę cały zespół podzielony został na 2 ekipy – aby wszystkie rozegrały po 3 sety. Każda miała możliwość po podróży na fajne wprowadzenie do niedzielnego Turnieju. Wszystkie dziewczyny popróbowały rywalizacji z zespołami z Krosna – wyników końcowych nie było bo w każdym secie graliśmy w innych ustawieniach z innymi zespołami młodzieżowymi z Krosna.

Rozpoczynamy turniejowe zmagania

Niedziela to start Turnieju. Udział wzięło 12 ekip na 4 boiskach w 3 grupach. Nasza grupa była fajna na wprowadzenie do grania Wygrane 2:0 z Przemyślem, Sandencją Nowy Sącz i Karpatami II Krosno dało nam 1 miejsce i awans do gier Finałowych. Tam czekały na nas:

  • Solna Wieliczka,
  • Jedynka Tarnów,
  • Karpaty I Krosno,

Pierwsze spotkanie z Tarnowem było bardzo emocjonujące – wprawdzie przegrane 2:0 ale w setach 27-25 i 25-21 szkoda pierwszego seta bo mieliśmy 2 piłki setowe / ale cóż miejsce na naukę. Drugie spotkanie z Karpatami I Krosno remis 1:1 25:21 i 22:25 już dawało nam III miejsce (taki układ wyników) ale mogliśmy się pokusić o niespodziankę z najlepszym zespołem Turnieju Solną Wieliczka.

Zespół starszy o rok od naszego ale też z bardzo dobrymi warunkami fizycznymi – prowadziliśmy całego seta do 22:21 i porażka, Drugi podobnie i też w plecy – ale byłem bardzo zadowolony – tym bardziej że graliśmy już bez Oliwii Podolskiej która wymęczona nie miała sił na dalszą walkę – a to na dzisiaj najpewniejszy punkt w przyjęciu i ataku.

Co prawda „pierwsza jaskółka wiosny nie czyni” ale…. było bardzo bardzo dobrze a należy dodać że w trudnych warunkach – temperatura na hali +30 i 10 godzin grania.

Silesia Volley zagrała w składzie: Oliwia Podolska, Amelia Stepnik, Natalia Pruksa, Dorota Gaweł-Kucab, Inga Pęczak, Maja Wójcik, Zuzanna Brzóska, Ewa Kaszyca, Zuzanna Majcherczyk, debiutantka Martyna Pająk, Milena Rotko Martyna Michalak.

Jest moc, bo w finałowej grupie graliśmy z rok starszymi zawodniczkami. Teraz czas na XXI Memoriał Stanisława Padlewskiego a to już w piątek, zapraszamy na trybuny!