Wygrywamy z liderem – MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych!!!

W piękny październikowy wieczór spotkały się niepokonane do tej pory zespoły w II lidze kobiet. Spotkanie zapowiadało się emocjonująco i takie było, mogliśmy oglądać wszystko co w siatkówce najpiękniejsze.

Piękne zawodniczki, wygrana gospodarzy, zwroty akcji i akcje przyprawiające o palpitację serca. Zespół Mariusza Syguły i Mateusza Gawendy rozpoczął mecz w składzie Justyna Zych, Magdalena Kaszuba, Julia Zonik, Maja Gajewska, Marta Jędrysik, Anna Trusiewicz i libero Sonia Stępień. Koncertowa gra w pierwszym secie w bloku, zagrywce dała wygraną 25:10. Drugi set przebieg miał podobny ale w końcówce pozwoliły sobie nasze Silesianki na „obudzenie się – rozbudzenie” zespołu z Wałbrzycha – wygrana 25:20 i 2:0 dla Silesii Volley.

Trzeci set rozpoczynamy w minimalnie zmienionym składzie na stałe melduje się Patrycja Bierza i na libero Karolina Nowak. Set przegrywamy mimo kilku zrywów 16:25. Set czwarty a szczególnie jedna z akcji – trwała minutę!!!! Doprowadziła do stanu przedzawałowego licznie zgromadzonej publiczności. W końcówce seta wychodzimy na prowadzenie 23:21 by …. Przegrać do 23.

V set stał się koniecznością a w nim… ciężko kogoś wyróżnić bo – wygrał zespół. Świetnie rozpoczyna ze środka Julia Zonik, dokłada na skrzydle Magda Kaszuba – po zmianie stron i powrocie na boisko piłki asowe posyła Marta Jędrysik a czego się nie dotknęła obracała w punkt Patrycja Bierza. 15:10 i 3:2 dla Silesii Volley Mysłowice

Skład Silesii Volley Mysłowice: Justyna Zych, Magdalena Kaszuba, Julia Zonik, Maja Gajewska, Marta Jędrysik, Anna Trusiewicz i libero Sonia Stępień oraz Małgorzata Pazio, Patrycja Bierza, Emilia Motłoch Karolina Nowak